YÜKLENİYOR

Self Servis Kiosk Çözümleri

Tümsaş, özellikle bankalar başta olmak üzere farklı sektörler için değişik fonksiyonlarda kiosk modelleri tasarlayıp geliştirmektedir. Kiosklar üstlendikleri fonksiyona uygun olarak uygulama ihtiyacına göre telefon, metal klavye, tuş takımı ve benzeri aparatlar, donanım bileşenleri içermekte ve bunlara ilişkin özel yazılım uygulamaları geliştirilmektedir. Tasarlanan kiosk gövdeleri yere sabitleneceği gibi şube mobilyasına da gömülebilmektedir. Üretim aşamasında metal, paslanmaz çelik, alüminyum, corian veya ahşap malzeme kullanılabilmektedir.

Ödematik çözümlerimizde, ihityaca göre nakit (madeni para/banknot) ve kartlı (banka/kredi kartı) ödeme ve para üstü verme seçeneklerine uygun bielşenler ile sunulmaktadır. Yazılım olarak ise kurumsal tahsilat sistemine entegrasyonunu sağlayan bir merkezi (server) uygulaması ve şubelerde uygulamanın çalışması için ayrıca bir client uygulaması mevcuttur. Merkezi uygulama, tahsilat sistemine entegre edilir ve yapılan tahsilatların kurumsal muhasebe kayıtlarına geçişi sağlanır.

Bilet Satış Kioskları ise başta ulaşım sektörü olmak üzere otel, oyun alanları vb. noktalarda temassız kartların satış ve dolumunun yapılabilmesi için tasarlanıp geliştirilmiş bir başka çözümdür. Bilet Satış Kioskları ile muhtelif temassız kartlar ve biletler nakit/kredi kartı ödemesi ile satılmakta ve sonrasında istenildiği kadar kontör yüklenebilmektedir. Tüm işlemler dokunmatik ekran üzerindeki kolay kullanımlı arayüz ile gerçekleştirilmekte, cihazlar ve işlemler merkezi olarak izlenebilmekte ve güncellenebilmektedir. İnfo kiosk, telefon kiosk, anket kiosk gibi farklı fonksiyonlarda kiosk modelleri için belirlenen ihtiyaçlar doğrultsunda uygun donanım bileşenlerine karar verilip, kurumsal kimlik unsurlarına uygun tasarlanmakta ve bunlara ilişkin gerekli özel yazılım uygulamaları geliştirilmektedir.

self servis kiosk
Tümsaş yeniliklerini takip edin